راهنمای طرح تعویض وعودت کالادرفرازبازار

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان در خرید از ما همواره از الویت‏‌های فرازبازار بوده است و فرازبازار در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد قبول به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم درحین خریدیاپس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که درچنین  مواردی بهتر است به شرح دستورالعمل ذیل اقدام نمایند.

بعلت نوسانات زیاد و روزانه و گاها ساعتی بعضی کالاها و موجود بودن یا نبودن که از طرف شرکتهای تامین کننده اعلام میشود و اینکه آپدیت کردن همه اجناس داخل سایت زمانبر میباشد لطفا قبل از سفارش و پرداخت مبلغ سفارش با فروشگاه اینترنتی فرازبازار هماهنگ نماییدکه ما شرمنده شما مشتریان محترم نباشیم  در غیر اینصورت فرازبازار هیچگونه مسئولیتی در قبال تحویل جنس بنرخ زمان سفارش شما ویا موجودبودن یا نبودن کالاندارد و تحویل کالا بنرخ روز تحویل که با شما هاهنگ میشود میباشد.  وسفارشی قطعی قلمداد میگردد ،که از طریق پیامک یا تلفنی  در روزارسال هماهنگ گرددوپرداخت بدون هماهنگی دلیلی بر قطعی بودن سفارش نمیباشد..(لازم بذکر است ماپرداخت در محل برای شهرستانها بجز تهران نداریم).

درمورد محصولات موبایل  بعلت نوسان زیادبازار ،  بعدازارسال سفارش  وبازشدن پکیج وجعبه موبایل و یا برچسب گارانتی و هرگونه کاری که باعث شود بسته ارسالی از حالت قبل از تحویل درآید بهیچ عنوان پس و یا تعویض نمیگردد و سفارش قطعی و تحویل شده درنظر گرفته میشود .لذا درانتخاب خود دقت نمایید و ما نیز سفارش شما را از تامین کنندگان معتبر تهیه مینماییم که هیچگونه شبهه ای در کالا نباشدومشتری مطمئن باشد که جنس اصلی وبدون مشکل دریافت مینماید.

درصورت قید نکردن رنگ موردتقاضا در هنگام خرید و توضیحات سفارش ،رنگ موجود ارسال میگردد و تقاضای تعویض رنگ بعداز تحویل گرفتن توسط مشتری و یا ارسال جنس توسط سایت  وجودندارد.بعلت قوانین تامین کنندگانمان بنا به تقاضای خریدار،جعبه موبایل میتواند توسط کارشناسان فرازبازار باز شود و بررسی شودکه سالم تحویل مشتری گردد ودر صورتیکه خریدار تقاضای تحویل جنس بصورت پلمپ شده نماید,ویا در سفارش خود و توضیحات سفارش چیزی ذکر ننماید  چون ما محصول را از تامین کنندگانمان پلمپ شده تحویل میگیریم لذا پلمپ شده هم تحویل میدهیم بدیهی است هرگونه آسیب ویا مشکل احتمالی بعداز باز شدن جعبه موبایل که از طرف خریدار اعلام گردد، سایت فرازبازار هیچگونه مسئولیتی را در این خصوص قبول نمی نماید چون پلمپ شده ارسال گردیده است. 

به علت تنوع کالا و تامین کننده های متنوع کالا ،مشخصات وعکسهای ارائه شده از طرف آنها در قسمت توضیحات و عکس کالا در سایت فرازبازاردرج میشود لیکن به شما مشتریان محترم توصیه میگردد جهت بررسی و اطمینان قطعی ازمشخصات و عکس کالای موردنیازتان آنها را از چند منبع دیگربجزسایت فرازبازار نیزبررسی نمایید .ملاک عمل در سایت فرازبازار جهت متناقض بودن یا نبودن سفارش کالاوجنس تحویل گرفته شده توسط مشتری ،یکسان بودن مدل کالای ارسالی ومدل کالای ارائه شده در سایت  میباشدو مشخصات و عکس ورنگ کالا درسایت ، مرجعی برای عدم صحت سفارش تحویل گرفته شده توسط مشتری نمیباشد (مشتری باید تمام اینهاراازپشتیبانی سایت استعلام بگیرد).لذا در صورتیکه کالای تحویلی به شما ،مشخصات یا عکس یارنگی که مد نظرتان بوده نباشد سایت فرازبازار مسئولیتی در این زمینه ندارد و هزینه های احتمالی بعهده مشتری میباشد و تنها در صورت تناقض مدل کالای سفارشی شما و کالای تحویلی به شما ،سایت فرازبازار مسئول خواهد بود. 

توصیه میگردد جهت تعویض و یا مرجوع نمودن کالا تا انتهای این بخش را مطالعه نمایید.

طرح تعویض:

تعویض کالا به دو صورت انجام میشود :

1- انصراف مشتری بنا به دلایل شخصی که می بایست ظرف مدت 3 ساعت بعدازثبت سفارش و یا تحویل به واحد پشتیبانی اعلام گردد و سپس درهمین بازه زمانی با هماهنگی واحد پشتیبانی نسبت به ارسال کالا به هزینه خود  اقدام نماید.درزیر توضیحات بیشتری ارائه گردیده است.(البته تا اطلاع ثانوی با توجه به شرایط حاکم بربازار شرکتها جنس مرجوعی قبول نمیکنند بدون دلیل و این مورد مرجوعی که چون مشتری دلش نمیخواهد کالارا مرجوع کند منتفی است)

2- بنا بدلایل نقص و ایراد فنی کالا

مشتریان فرازبازار برای تست فنی کالای خریداری شده تاهمان روز تحویل کالا (از زمان دریافت کالا)فرصت خواهند داشت ودرصورت بروزمشکل باید در اسرع وقت به اطلاع واحد پشتیبانی برسدو در صورتیکه کالای خریداری شده دارای ایراد فنی باشد، شامل گارانتی که ضمیمه کالا میباشد میشود که مشتری باید با شرکت گارانتی هماهنگ ومراجعه نماید و فرازبازار مسولیتی در قبال مشکل فنی ندارد.

توجه شود اقلامی که به عنوان هدیه‌ از طرف فرازبازار همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج شده‌اند، مشمول ضمانت تعویض نیستند.

باید دقت گردد باز کردن جعبه و نصب کالاهایی که باید توسط نصاب شرکت مربوطه راه اندازی شوند (مانند تلویزیون، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال، فریزر، آبسردکن، مایکروویو و نظیر آنها) تنها باید توسط نصاب مجاز آن شرکت انجام شود. برای این منظور با شرکت مربوطه یا نمایندگی مجاز آن تماس بگیرید. در غیر این صورت امکان استفاده از هرگونه گارانتی یا خدمات پس از فروش از بین خواهد رفت.(این شرایطی است که ازطرف شرکتها تعیین شده نه سایت فرازبازار)

شروط لازم برای تعویض کردن کالا عبارتند از: 

1. مشتری  همان روز تحویل کالا نسبت به اعلام ایراد بصورت مکتوب (فرستادن ایمیل ) اقدام نماید. 

2. ایراد فنی می بایست مورد تایید کارشناسان فنی فرازبازار ویا خدمات پس از فروش شرکت ارائه دهنده خدمات گارانتی قرار بگیرد و این ایراد ناشی از استفاده ناصحیح از کالا خریداری شده یا مسائلی نظیر وارد شدن ضربه به دستگاه، نوسانات برق، آب خوردگی و یا سایر مشکلات عمدی نباشد.

توجه1: چنانچه ایراد فنی مورد تایید قرار بگیرد،شرکت آنرا تعویض خواهدنمود ، اما چنانچه ایراد فنی مورد تایید کارشناسان قرار نگیرد، ضمن برگشت مجدد کالا، هزینه عودت و ارسال مجدد از مشتری دریافت خواهد شد. 

توجه 2: گارانتی صرفاً شامل ایرادات فنی کالا بوده و ایرادات و مشکلات ظاهری را شامل نمی گردد. همانطور که  قبلا در بخش دیگری اشاره گردید، مشتری موظف است در هنگام تحویل سفارش ، سلامت ظاهری دستگاه را بررسی و سپس آن را تحویل بگیرددرغیر اینصورت هرگونه بهانه اعم از، درهنگام تحویل وقت نشد یا مامورپست منتظر نماند و… قابل قبول نخواهدبودوفرازبازار مسئولیتی در اینمورد قبول نمیکند.(چون بررسی ظاهری چنددقیقه بیشترزمان نمیبرد)

لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات ، بطورسالم نگهداری شود .

برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت تعویض را از بین خواهد برد..

 3-استفاده نادرست پس از تحویل کالا ومواردی مانند حمل و نقل و جابجایی نادرست، نصب و راه اندازی اشتباه ، تنظیمات نادرست ، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) شامل خدمات تعویض و ارجاع نمیشود.

4-چنانچه کالای خریداری شده از نظر مشخصات با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد وظاهر کالا معیوب و نفص داشته باشد

وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد پشتیبانی از طریق ایمیل یاپیامک اطلاع داده شود.

– اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه وجعبه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد (جعبه محصول حتما باید سالم و بدون خش و پارگی بماند تا محصول قابل تعویض باشد).

– عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در مواردی جزییات ظاهری عکس با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک ،وجود مغایرت ، مدل کالای درج شده در وب سایت وجنس ارسالی است.(توصیه میشود مشخصات هر محصولی که قصد خرید از سایت فرازبازاررادارید در چندین سایت دیگر هم مطالعه بفرمایید تا اطلاع دقیقتری از مشخصات محصول داشته باشید زیرا مشخصات اجناس بر اساس گفته های شرکت و نمایندگیهای آنها درج میشود وممکن است کم یا زیاد باشد لذا بهتر است بررسی های بیشتری از منابع دیگری نیز داشته باشید.)

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود:

انصراف از خرید و درخواست تعویض بنا بدلایل شخصی ،به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد و ظرف 24 ساعت به صورت تلفنی یا ایمیلی یاپیامکی به اطلاع واحد پشتیبانی برسد.

سفارش یک کالا به تعداد، شامل حق استرداد نمی‌شود.

همچنین در صورت انصراف از خرید، کلیه هزینه های ارسال  و عودت کالا  به عهده مشتری خواهد بود.

در صورتیکه جنس ارسال شده دارای هدیه و یا امتیاز ویژه باشد ،بامرجوع کردن کالا هدیه و امتیاز به مشتری تعلق نمیگیرد وباید به فرازبازار برگردانده شود.

در صورت انصراف بعد از ثبت سفارش ویاپرداخت مبلغ کالا، قبل از ارسال کالا لطفا موضوع انصراف خودرادر همان ساعت سفارش فورا اطلاع دهید. بدلیل اینکه سفارشات بصورت روزمره و سریع به واحد ارسال اعلام میگردد و این واحد در جهت تامین اجناس اقدامات لازم را انجام میدهدو هزینه های خاص خودرادارد لذا درصورت اقدام به ارسال کالا هزینه های مربوطه از مشتری اخذخواهد شد. 

توجه :

پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال خواهدشد( که هزینه ارسال بعهده مشتری میباشد). در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک هفته بصورت امانت نزد فرازبازار در واحد پشتیبانی باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت ،فرازبازار در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت و مشتری حق هیچگونه اعتراضی ندارد.

جهت ارسال کالا:

قبل از هرگونه اقدام جهت بازگرداندن کالا حتما به فرازبازار به روشهای گفته شده اطلاع دهید.

– در صورتی که ساکن سایر شهرها به جزتهران هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا  به عهده مشتری است و فرازبازار تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد.

در بعضی موارد (که با هماهنگی کتبی میباشد)از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان رسید را به فاکتور منگنه و همراه بسته ارسال کنید.

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

– کارشناسان خدمات پس ازفروش کالاها، ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏ نمایند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان تایید شود،کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در سایت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی(که بسرعت انجام میگیرد) و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ فرازبازار بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، مابه التفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود.

اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و فرازبازار در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد. هنگامی که وضعیت کالا در بخش خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا یکهفته مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد ملاک عمل و اقدام فروشگاه، نظر کارشناسان خدمات پس از فروش نمایندگی کالاها است.

درصورتیکه وجه کالا پرداخت شود وبعدا لغو سفارش شود ویا بدلیلی که پشتیبانی سایت با مشتری هماهنگ مینمایدبجهت تغییرات قیمت و موجودی و مشتری تقاضای بازگشت وجه نماید، عودت وجه بنا به حجم کارو روال اداری سایت 2روز تا یکهفته زمان نیاز دارد  

طرح عودت کالا:

در صورتیکه مشتریان ، به هر دلیلی از خرید خود منصرف شوند و بخواهند کالای تحویل گرفته شده را مرجوع نمایند، تا 1 روز فرصت خواهند داشت تا کالای خریداری شده را مسترد نمایند. تنها شرط لازم آن است که کالای خریداری شده از بسته بندی اولیه خارج نشده باشدوهیچکونه آسیبی ندیده باشدونیز از طریق روشهای تلفتی یا ایمیلی به واحد پشتیبانی اعلام نماید. در این شرایط وجه کالا حداکثر ظرف 48 ساعت پس از دریافت کالا توسط فروشگاه، به حساب مشتری واریز خواهد شد. در این موارد هزینه ارسال و عودت کالا بر عهده مشتری می باشد. .